Collegium Medicum Uniwersytet Mikołaja Kopernika

Agnieszka Glińska
studentka biotechnologii

Historia

Studenckie Koło Naukowe Biologii Komórki i Ultrastruktury przy Katedrze i Zakładzie Histologii i Embriologii działa w ramach Studenckiego Towarzystwa Naukowego Collegium Medicum UMK od 2004 roku. Założycielem i pierwszym opiekunem Koła była prof. dr hab. n. med. Alina Grzanka. W latach 2007-2012 funkcję opiekuna pełniła dr n. med. Agnieszka Żuryń, która zdobywając środki od firmy Polfarmex S.A. na realizację projektu pt.” Ekspresja wybranych cyklin w linii komórkowej HL-60 traktowanej cytostatykami na poziomie RT-PCR” umożliwiła rozwijanie praktycznych umiejętności Członków Koła. Obecnie dr n. med. Magdalena Izdebska zajmuje się działalnością Koła naukowego i sprawuje pieczę nad Młodymi Naukowcami.